Czy Polska Ekstraklasa wróci do gry?

Polska Ekstraklasa, podobnie jak tak naprawdę praktycznie wszystkie inne ligi na świecie, nie gra już od ponad jednego miesiąca. Są jednak plany, aby rozgrywki w końcu zostały wznowione. Kto obecnie ma największe szanse na mistrzostwo kraju? Jakie drużyny muszą natomiast martwić się o zachowanie ligowego bytu? Kiedy planowany jest restart w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce?

ekstraklasa koronawirus
Kiedy wraca Polska Ekstraklasa?

Spotkanie Bońka z Premierem – co ustalono?

Kilka dni temu doszło do spotkania – kolokwialnie pisząc – na szczycie. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek odbył rozmowę z premierem rządu – Mateuszem Morawieckim. Oczywiście, nie poznaliśmy wszystkich ustaleń pomiędzy oboma panami. Zbigniew Boniek trochę enigmatycznie przyznał, że jest jednak zielone światło, by Ekstraklasa została wznowiona. Nie da się natomiast ukryć, że są to istotne słowa.

Na pewno każda osoba zdaje sobie sprawę, że od decyzji rządu zależy naprawdę bardzo dużo. Można zatem przypuszczać, że rzeczywiście powrót Ekstraklasy jest znacznie bliżej niż dalej. Z drugiej strony tak naprawdę większości podmiotów na tym zależy. W tym gronie jest nie tylko Polski Związek Piłki Nożnej. Tak samo jest biorąc pod uwagę władze Ekstraklasy. Brak dokończenia rozgrywek spowoduje totalny chaos. Tak naprawdę nie będzie żadnego dobrego oraz sprawiedliwego – dla wszystkich – rozwiązania.

sts bukmacher online 2020
Polski bukmacher STS – Bonus bez depozytu 2020

Zawsze pewne kluby będą mniej czy bardziej pokrzywdzone. Były już plany, żeby ten sezon uznać za nieodbyty. Po prostu wszystkie wyniki zostałyby całkowicie anulowane. Niektórzy, jak choćby Legia Warszawa, która walczy o kolejne mistrzostwo kraju, byliby jednak bardzo niepocieszeni. Tak samo, jak ekipy, które w tym momencie są na miejscach spadkowych. Także w interesie wielu zespołów jest zatem to, aby rozgrywki zostały po prostu błyskawicznie wznowione. Chodzi nie tylko o to, aby dokończyć sezon 2019/20.

Ważne jest również, żeby stosunkowo szybko rozpocząć przygotowania do kolejnej kampanii. Dlaczego jeszcze piłkarze chcą dokończyć obecny sezon? Brak wpływów, np. z telewizji, jest bardzo odczuwalny dla klubowych kas. To powoduje, że właściciele starają się, chociaż na pewien okres, obniżyć pensję zawodnikom. Jak wiadomo, nie wszyscy są z tego fakt zaś zbytnio zadowoleni.  

Jak wygląda sytuacja w tabeli Polskiej Ekstraklasy?

Kto w tym momencie ma zdecydowanie największe szanse na mistrzostwo Polski? Jest to Legia Warszawa. Piłkarze tego klubu na pewno nie byliby zadowoleni gdyby sezon został całkowicie anulowany. W końcu zawodnicy ze stolicy naszego kraju mają 8 punktów przewagi nad kolejnym rywalem. To Piast Gliwice, który drugi sezon z kolei plasuje się na bardzo wysokich lokatach.

poker w internecie 2021
Poker w STS online – legalne gry karciane

Na kolejnych miejscach znajdują się natomiast Cracovia oraz Śląsk Wrocław. Oba zespoły mają dokładnie po 42 oczka. Zresztą tak samo, jak piąty w Lech Poznań. Komu jeszcze zależy na dograniu tej kampanii? Na pewno zespołom, które w tym momencie są na pozycjach spadkowych. To aktualnie Korona Kielce, Arka Gdynia oraz ŁKS Łódź. Los beniaminka jest już praktycznie przesądzony. Gracze z Kielc oraz Gdyni mogą jeszcze jednak powalczyć. Na pewno zatem nie odpuszczą.

Mecze w krótkich odstępach czasowych

Bazując na ostatnich informacjach, można dojść do wniosku, że sezon zostanie wznowiony już za nieco ponad jeden miesiąc, ponieważ na przełomie maja oraz czerwca. Wcześniej wszystkie drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce musiałyby przejść obowiązkową kwarantannę. Trwałaby ona nawet 2 tygodnie. Finalna decyzja, dotyczące tego zagadnienia, ma zapaść do 11 maja. Sądzimy jednak, że rozgrywki Ekstraklasy naprawdę mogą ruszyć w całkiem niedalekiej przyszłości.

Brak dokończenia sezonu spowodowałby rozmaite problemy. Nie tylko chodzi o kwestie organizacyjne. Przede wszystkim sprawa dotyczy finansów. Dla niektórych drużyn mógłby być to, kolokwialnie rzecz ujmując, gwóźdź do trumny. Wydaje się zatem, że najważniejsze osoby odpowiedzialne za ten aspekt zrobią wszystko, aby Ekstraklasa wróciła do gry najszybciej, jak będzie to tylko możliwe.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button