Jak zarządzać swoim budżetem w zakładach sportowych?

Gra w zakładach sportowych pod wieloma względami może przynosić naprawdę spore dochody. Tak naprawdę miesiąc po miesiącu przekonuje się o tym coraz więcej zawodników. Chcesz dołączyć do tego grona? W takim razie pamiętaj, że ważna jest tutaj nie tylko wiedza na temat danej dyscypliny, czy szczęście. Istotne jest również odpowiednie zarządzanie swoim kapitałem. Jak to robić właściwie?

budżet do obstawiania meczów
Jak ustalić budżet potrzebny do obstawia meczów

Dlaczego gra musi być zaplanowana?

Na pewno m.in. ważne jest to, aby mieć pewien plan na swoją grę. Trzeba w tym temacie czerpać z zawodowców. Wyobrażacie sobie, że fachowcy od bukmacherki grają bez jakiejkolwiek strategii? To tak naprawdę nie jest możliwe. Dla specjalistów to praca. Od ich podejścia zależy to, czy w danym miesiącu zarobią dużo, czy może dołożą do interesu. Łatwo zatem wywnioskować, że profesjonaliści robią wszystko, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko porażki. Każdy gracz musi mieć zatem swój plan na grę. Między innymi dotyczy on wyboru konkretnej dyscypliny.

Najlepiej skupić się maksymalnie na dwóch sportach. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie przyswajać niezbędną wiedzę związaną z tymi dyscyplinami. Pamiętaj, że – kolokwialnie pisząc – ciągnięcie kilku srok za ogon nigdy nie kończy się dobrze. Należy zatem na początku wyselekcjonować dyscypliny, które są najbliżej Twojego serca. Lepiej być ekspertem od jednego sportu, niż znać się – dobrze – na kilku.

darmowy bonus w betclic polska 2020
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus 2020

Następnie należy zastanowić się, jakie kursy będą odpowiednie. Pamiętaj, aby tutaj nie szarżować. Legalni bukmacherzy w Polsce potrafią kusić i promować swoje usługi. Z drugiej strony gra musi być opłacalna. Jak dużo meczów powinno być na kuponie? Niektóre osoby decydują się grać single. Inni stawiają np. zakłady akumulowane składające się z dwóch zdarzeń. Zawodowcy zazwyczaj nie grają większej ilości spotkań. Jak zatem widać, liczą się nie tylko kursy, ale także to, jak dużo meczów będzie znajdowało się w obrębie jednego kuponu. Warto pamiętać, że każde dołożone zdarzenie zmniejsza Twoją szansę na wygraną.

Za ile grać pojedyncze kupony?

Wybierając strategię na grę należy zastanowić się także nad tym aspektem. Każda osoba musi wiedzieć, ile pieniędzy może przeznaczyć w danym okresie. Jest to budżet. Przyjmuje się, że pojedynczy kupon – singiel lub akumulowany – nie może być grany za więcej niż kilka procent posiadanego kapitału.

Mylą się zatem osoby, które twierdzą, że warto od razu grać za połowę posiadanych pieniędzy lub za wszystkie… Odpowiedzialna gra zakłada, że np. 2 nietrafione typy z rzędu nie będą oznaczały utraty całego kapitału. Wszystko musi być zatem ze sobą kompatybilne (stawki, kursy, ilość zdarzeń na kuponie itp.).

Zakłady bukmacherskie

Back to top button