Ustawa hazardowa – dlaczego zmieniła rynek bukmacherski?

Wprowadzona kilka lat temu w życie ustawa hazardowa mocno zmieniła ówczesny rynek bukmacherski. Okazuje się, że użytkownicy, którzy chcą obecnie zarabiać legalne pieniądze na tym pod wieloma względami skorzystali. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Na co mogą liczyć osoby, które zamierzają niedługo rozpocząć swoją przygodę ze światem hazardu?

ustawa hazardowa w polsce
Czy ustawa hazardowa w Polsce stała się wybawieniem dla graczy zakładów?

Klarowny podział na legalnych i nielegalnych bukmacherów

Tak naprawdę wcześniej większość bukmacherów była wrzucona do jednego worka. Osoby początkujące, nie do końca ze wszystkim obeznane, nie wiedziały, która firma jest godna zaufania, a która niekoniecznie. Często było tak, że gracze obstawiali spotkania w różnych bukach polskich oraz zagranicznych. Nierzadko nawet nie wiedzieli, że łamią prawo. Teraz wszystko jest podane, jak na tacy. Osoby, które chcą obstawiać legalnie doskonale wiedzą, jakie firmy hazardowe im to umożliwiają.

Od razu chcemy zaznaczyć, że takich podmiotów jest bardzo dużo. Do tego ta liczba stale rośnie. Właściciele firm hazardowych widzą, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Można zatem wejść na nasz rynek i oferować zakłady całkowicie zgodnie z polskim prawem. Aby tak się stało, potrzebna jest licencja wystawiona przez Ministerstwo Finansów. Portale zainteresowane tym tematem informują, że cały czas przybywa podmiotów, które chcą wkroczyć do Polski. Szczególnie, że u nas rynek zakładów wzajemnych rośnie w siłę i jest coraz popularniejszy.

darmowy bonus w betclic polska 2020
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus 2020

Uczciwe firmy zyskują – co z typerami?

Niektórzy obawiali się, że ustawa hazardowa spowoduje, iż nie będzie można w ogóle już typować meczów, pojedynków bokserskich, wydarzeń rozrywkowych, politycznych. Okazuje się, że jest diametralnie inaczej. Wiesz już, że ustawa hazardowa wytyczyła ścieżkę, którą należy iść, by obstawiać u nas zgodnie z obowiązującą literą prawa. Osoby, które zdecydują się na legalnego bukmachera na pewno nie będą na nic narzekały. Jest spora rywalizacja. Można zatem liczyć np. na hojny bonus powitalny. Oferta jest szeroka oraz urozmaicona.

Gracze mają szansę decydować się na rozmaite dyscypliny. I to nie tylko te najpopularniejsze. Sporty niszowe także są do typowania. Typerzy otrzymują nie tylko bonus powitalny. Często dostają także promocje okazjonalne. Dużo osób narzekało, że legalni bukmacherzy to podatek i zdecydowanie mniejsze ewentualne wygrane… Warto zauważyć, że są zaś na rynku podmioty, które oferują różne promocje związane właśnie z tym tematem. Czasami można obstawiać nawet bez żadnego podatku, co jest oczywiście korzystne dla gracza.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button